// //

 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įm.kodas 191788440
Kuršaičių 12, Dituvos k., Klaipėdos r. LT 96357

El. p. info@dituvos.lt, tel. 8 650 92824

Meninio skaitymo konkursas

Pradžių pradžios žodis ir šiandien gyvas, prasmingas, skleidžiantis amžinųjų vertybių šviesą. Mūsų valioje jį pasikviesti, interpretuoti, juo dalintis. Kartais mes jo laukiame kasdieniško, kartais tikimės jo šventiško ir pakylėjančio. Iš tikrųjų žodžiai atgyja tada, kai juos sušildome savo širdies šiluma.

                  Dituvos pagrindinėje mokykloje pirmą kartą raiškus žodis, vertinamas komisijos,  skambėjo iš pradinių klasių moksleivių lūpų. 1 – 4 klasių meninio skaitymo konkursas, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, susilaukė ne tik mokyklos, bet ir skaitovų tėvelių bei artimųjų dėmesio. Juolab, kad konkursas savo forma priminė iškilmingą renginį, kurio programoje dalyvavo visų pradinių klasių mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Editos Martinkevičienės bei savo mokytojų. Išmoningai išpuoštoje salėje tautiška apranga pasipuošusi 3 klasės mokytoja Daiva Dargienė su mažaisiais pagalbininkais sumaniai vedė šventinį konkursą.
 

Vertinimo komisija (direktorė Ina Kazlauskaitė, etikos mokytoja Alanta Zapalskienė, lietuvių k. mokytoja Aurelija Daugėlienė) padėkos raštais apdovanojo visus skaitovus, o prizininkais paskelbė : I vieta – 2 klasės mokinė Erika Surplytė (mokytoja Birutė Arlauskienė), II vieta – 4 klasės mokinė Rosvita Stonkutė (mokytoja Neringa Sadauskienė) ir 3 klasės mokinys Vilius Bakutis (mokytoja Daiva Dargienė), III vieta – 4 klasės mokinė Livija Grundulaitė (mokytoja Neringa Sadauskienė) ir 1 klasės mokinė Gabija Jakštaitė (mokytoja Ilona Spyčienė). Salėje susirinkę klausytojai taip pat turėjo galimybę rinkti geriausią skaitovą. Jų simpatijos sutapo su komisijos nuomone ir savo prizą skyrė Erikai Surplytei.

                      Nors dar daug meninio skaitymo subtilybių perprasti teks šiems ir būsimiems skaitovams, tačiau norinčiųjų dalyvauti kitais metais atsirado trigubai daugiau. Tai ir džiugina, ir įpareigoja, nes išmokyti jauną žmogų raiškiai, meniškai, anot poetės Marijos Cvetajevos, „skaityti – tai įspėti, kas glūdi anapus eilučių“.

 

                                                                                                            Aurelija Daugėlienė,

                                                                                                            lietuvių kalbos mokytoja