Spausdinti šį puslapį

Tarptautinės vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais.

Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. 1967 m. ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną.  Laiškus skaitytojams Tarptautinės vaikų knygos dienos proga yra parašę garsiausi pasaulio vaikų rašytojai: Astrida Lindgren, Meindertas DeJongas, Katherine Paterson, Cristine Nöstlinger ir kiti.

Tą dieną mūsų mokyklos 5 – 6 klasių mokiniai taip pat paminėjo šią dieną. Bibliotekininkė pasveikinusi visus su švente, perskaitė laišką pasaulio vaikams. Kiekvienais metais kuri nors šalis yra šios šventės rėmėja. Tos šalies rašytojas rašo kreipimąsi, atvirą laišką visuomenei, o dailininkas kuria plakatą. Šių metų šventės rėmėjai –  Tarptautinės vaikų knygos tarybos Lietuvos skyrius. Plakatą ir tekstą „Knygos padeda neskubėti“ sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Su renginio dalyviais kalbėjomės apie labiausiai patikusias perskaitytas knygas, skaitymo naudą.

Plakatą atsisiųsti galite čia: Plakatas

Kreipimosi tekstą atsisiųsti galite čia: Kreipimasis

 

Paveikslėlių galerija