Spausdinti šį puslapį

Dituviškiai toleruoja toleranciją

          Vaikai gimsta be jokio išankstinio nusiteikimo ir šališkumo. Jų požiūris ir pagarba kitų nuomonei ateina iš šeimos ir visuomenės. "Teisingo elgesio" nuostata atsiranda dar vaikystėje. Ji pradeda ryškėti 12 metų amžiuje. Jei vaikai auga supami riboto požiūrio į galimybes, ateityje jų laukia siauras pasirinkimas. Žinodami šias tiesas ir vildamiesi, jog mūsų jaunoji karta užaugs pakanti kitokios nuomonės žmonėms, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, šventėme Tarptautinę tolerancijos dieną. Organizatoriai – Mokinių taryba ir jos koordinatorė, mokytoja Renata Padeginskienė.
           Klasių vadovai su auklėjamosiomis klasėmis jau visą savaitę aptarinėjo tolerancijos temą. Pirmiausia aiškintasi paties termino prasmė ir reikšmė, aptarta, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ir tolerancijos pavyzdžius mokiniai yra pastebėję savoje aplinkoje ar visuomenėje. Tolerancijos temos aktualijos buvo gvildenamos ir istorijos, etikos, tikybos, anglų kalbos, gamtos ir žmogaus, biologijos, technologijų ir dailės pamokų metu.
           Šių metų Tolerancijos dienos simbolį – TOLERANCIJOS KNYGĄ – po vieną T raidės formos lapą kūrė kiekviena klasė. Renginio metu savo kūrybinius darbus bei šūkius pristatė klasės, apsirengusios pageidaujamu stiliumi, bet burtų keliu atitekusia vyraujančia ir vienijančia spalva. Prieš tai vedėjos – 8 klasės mokinė Diana Titliūtė ir 10 klasės mokinė Vita Rimkutė – trumpai visiems priminė šios dienos atsiradimo istoriją ir esmę, reikšmę ir prasmę. Visus dalyvius jautrumu, emocijų banga užliejusią merginų ansamblio atliekamą dainą ,,Bažnytėlėj debesų" (vadovė – muzikos mokytoja Jolanta Petraitienė) keitė linksmas, tačiau gilesnę potekstę turintis, informatikos mokytojos Rasos Jusčienės ir mokinių sukurtas dokumentinis filmukas iš mokyklinio gyvenimo ,,24 valandos". Žaidime ,,Tolerancijos ratas" dalyvavo visi mokiniai ir mokytojai, turėję puikią progą geranoriškai pasakyti vieni kitiems šiltus, padrąsinančius, nuoširdžius atsiprašymo žodžius, paduoti vieni kitiems ranką, apsikabinti ar tiesiog draugiškai paplekšnoti per petį.
           Tolerancijos dienos paminėjimą vainikavo bendra Dituvos ir Šiūparių pagrindinių mokyklų moksleivių, išsidėsčiusių mokyklos kieme T raide, nuotrauka. Viliamės, jei ne visi, tai dauguma dalyvių suvokė, jog mūsų mokyklų bendruomenėse taip pat gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu išmokti toleruoti kitą ir sugyventi su juo. O taip juk daug geriau ir lengviau... visiems.

Aurelija Daugėlienė,
Dituvos pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja

Paveikslėlių galerija